Õudne Lõpp

Seiklus on mõeldud kahele mängijale, kes otsustavad oma talus rügamisele väikese pausi vahele teha ja lahkuda kodukülast laia maailma.

Maailm, milles peategelased elavad meenutab keskaegset euroopat, kus põhilised asukad on ikka tavalised inimesed. On küll legende ja hirmujutte metsatontidest, libahuntidest ning kaugel elavatest eriskummalistest rassidest ja elukatest, kuid tavainimestel pole põhjust neid tõepähe võtta. Rohkem muretsetakse ikka selle pärast, et hundid karja ei murraks, kui et kodukäiad või muud tondid inimesi peaks kimbutama.

Maailmas esineb erinevaid religioone (mitte ristiusku) kuid igasugune nõidus ja maagia on väga taunitav. Ravitsejad on igas külas küll olemas, kuid kui midagi ebamaist neis nähakse, hoitakse seda rohkem vaka all ning vaadatakse läbi sõrmede, kui just väga üle piiri ei minda. Väiksemgi kahtlus võimudele, et keegi võib nõid olla, viiakse vastavalt seadusele läbi range, kuid tõhus kontroll ning kahtluse tekke puhul ka avalik hukkamine tuleriidal.

Inimesed jagunevad kolmeks: vabad, orjad ja poolvabad – sunnismaised. Võim on jaguneb ikka käputäie inimeste vahel. Piirkonna keskuses, mis on tavaliselt suuremat sorti linn, valitseb monarh. Ning sealt edasi mõisahärrad, kelle korraldada on ümbritsevate külade elu.

Õudne Lõpp

DND4 Seiklused Jux